Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Projektowanie aplikacji w PHP. Część druga.

Opierając się na wiadomościach zdobytych w pierwszej części artykułu, z tego artykułu dowiemy się, jak przechowywać dane, konfigurację systemu, jak obsługiwać błędy i logować zdarzenia.

Pierwszy artykuł tej serii zawierał trochę podstawowych pojęć, związanych z projektowaniem aplikacji PHP. Omówiliśmy strukturę katalogów, sposoby nazywania plików i kilka zasad dotyczących wydajności i estetyki kodu. Jeśli opuściłeś pierwszą część, możesz ją znaleźć tutaj. W tym artykule będziemy kontynuować poznawanie podstaw tworzenia aplikacji. Artykuł zawiera rozważania na temat przedstawionych wcześniej zagadnień i ich ocenę w zależności od implementacji, wydajności i możliwości konserwacji.

W każdej aplikacji zachodzi potrzeba centralizacji jakichś informacji. Informacje takie jak konfiguracja bazy danych, ścieżki plików, stałe i ustawienia startowe powinny być oddzielone od kodu i zarządzane w jak najbardziej scentralizowany sposób. Taki sposób pozwala na korzystanie/zmienianie danych z jednej lokalizacji, a nie kilku plików.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie uzytkowników: (1)
...
Wtorek 15 Styczeń 2008 12:28:08 am - plurr

bardzo ciekawy artykul, czekam z niecierpliwoscia na obiecana nastepna czesc :)

pozdr.

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System