Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!

Projektowanie aplikacji w PHP. Część druga.

Zakończenie

Artykuł ten przedstawił kolejną porcję podstaw związanych z tworzeniem aplikacji w PHP. Korzystając z wiedzy wyniesionej z części pierwszej, omówiliśmy konfiguracją systemu, przechowywanie danych, obsługę błędów i logowanie zdarzeń. Chociaż wszystko zostało opisane zwięźle, mam nadzieję, że ogólne intencje przedstawianych tematów były jasna i zrozumiałe. Praktyczne użycie tych koncepcji upraszcza konserwację i, co najważniejsze, zdecydowanie przyśpiesza proces debugowania.

Moje implementacje nie mają stanowić wzoru - są to po prostu sposoby, do których sam doszedłem poprzez lata praktyki. Zachęcam Cię więc do kształtowania własnych opinii na przedstawione tematy i dochodzenia do własnych rozwiązań. Kod w tym artykule został specjalnie uproszczony, aby ułatwić zrozumienie intencji. Jeśli omówione problemy poddasz głębszej analizie używając tego artykułu jako przewodnika, na pewno sam dojdziesz do wielu pomysłów i będziesz w stanie rozwiązać wiele problemów z tych dziedzin.

W następnej części artykułu omówimy kilka podstawowych zasad planowania i nazewnictwa baz danych, a także przyjrzymy się bliżej uwierzytelnianiu i zarządzaniu użytkownikami. Do zobaczenia wkrótce!

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (1)
...
Wtorek 15 Styczeń 2008 12:28:08 am - plurr

bardzo ciekawy artykul, czekam z niecierpliwoscia na obiecana nastepna czesc :)

pozdr.

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System