Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

JavaScript

Zrozumieć obiekt RegExp w JavaScript
Michał (Ja_Szczur) Zięba
Poniedziałek 05 Czerwiec 2006

Czy musisz dopasować i zamienić jakiś wzór na stronie www? Nie potrzebujesz wcale PHP ani Perla - całą pracę równie dobrze może wykonać JavaScript! W tym artykule zobaczymy jak to zrobić za pomocą obiektu RegExp i jego metod. Jestem pewien, że po przeczytaniu tego tutoriala spojrzysz na JavaScript z innej strony. Tego języka nie wymyślono tylko po to, aby móc wykrywać przeglądarkę czy podmieniać obrazki tła w przyciskach menu. Zawiera on również kilka potężnych narzędzi, które pomogą Ci wykonać operacje porównywania wzorców po stronie przeglądarki szybko i efektywnie.

Konwersja XML do tablicy w JavaScript
Zbigniew (bigZbig) Heintze
Czwartek 27 Kwiecień 2006

Dzięki obiektowi AdvancedAJAX możemy zaoszczędzić wiele czasu i kłopotów związanych z obsługą wbudowanego obiektu XMLHttpRequest. Poskromienie zyskującej na popularności technologii Ajax okazuje się proste i przyjemne. Wystarczy skorzystać z jednej z udostępnionych nam przez autora metod służących do wysłania zapytania, pobawić się (jeśli mamy ochotę) z metodami nadzorującymi jego przebieg i odebrać wynik.

Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System