Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
O autorze

O autorze

Tomasz (Slump) Szczupliński
Reklama

Reklama

Podobne Artykuły

Poniżej znajduje się lista podobnych artykułów:

Wprowadzenie do eZ components

Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić informacje o używaniu eZ components w aplikacjach PHP w wersji 5. Komponenty te są zorientowanymi obiektowo blokami przyspieszającymi proces pisania aplikacji bazujących na PHP 5.

Co to jest?

eZ components są biblioteką PHP. Jako zbiór niezależnych bloków kodu PHP wysokiej jakości zarówno przyśpieszają proces pisania aplikacji jak i zmniejszają ryzyko niepowodzeń i błędów. Aplikacja może korzystać z jednego lub większej ilości komponentów posiadających taką samą konwencję nazewnictwa oraz identyczną składnię. Wszystkie komponenty oparte są o PHP w wersji 5.1 poza jednym wymagającym wsparcia dla Unicode oferowanego przez PHP w wersji 6.

 • Zaprojektowane dla zaawansowanych aplikacji PHP
 • Oprogramowanie typu open source licencjonowane na zasadach Nowej licencji BSD
 • Czytelne prawa własności intelektualnej (IP)
 • Dobrze udokumentowane
 • Dostarczone, wspierane i opracowane przez eZ systems

Więcej informacji o eZ components można znaleźć na stronie produktu. Informacje dodatkowe: lista dostępnych komponentów. Aspekty techniczne typu sposób działania i budowy biblioteki został wyjaśniony na stronie szczegółów technicznych. Możliwości eZ components zostały przedstawione na osobnej stronie.

Sposób użycia

Celem komponentów jest odciążenie programisty od pisania standardowych części kodu za pomocom przejrzystego zorientowanego obiektowo API. Często powtarzane zadania programistyczne stają się dużo prostsze do zaprogramowania, redukowany jest czas pisania kodu oraz niebezpieczeństwo popełnienia błędów. Wszystko to w efekcie przekłada się fakt iż proces programowania staje się dużo bardziej efektowny.

Na przykład, wysyłanie emaila za pomocą eZ components Mail, wygląda następująco:

<?php 

try 
{ 
  $transport = new ezcMailTransportSmtp( "smtp.example.com" ); 
  $mail = new ezcMail(); 
  $mail->from = new ezcMailAddress( "null@example.com", "Test" ); 
  $mail->addTo( new ezcMailAddress( "derick@tequila" ) ); 
  $mail->subject = "[Components test] SMTP test"; 
  $mail->body = new ezcMailText( "Content" ); 
  $transport->send( $mail ); 
} 
catch ( Exception $e ) 
{ 
  echo "Failed: ", $e->getMessage(), " "; 
} 

?>

Oczywiście należy pamiętać o konieczności zmiany adresu IP lub nazwy serwera SMTP ( smtp.example.com) i zdefiniowaniu poprawnych danych adresowych w przykładowym kodzie. Aby zobaczyć więcej przykładów wykorzystania każdego z komponentów zajrzyj do katalogu doc/ dostępnego w każdym komponencie

Proszę pamiętać iż eZ components pracują tylko z PHP w wersji 5.1.1 lub wyższej. Mogą być wykorzystywane we współpracy z biblioteką PEAR która również do poprawnego działania wymaga PHP w wersji >= 5.1.1.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System