Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
O autorze

O autorze

Michał (Ja_Szczur) Zięba
Reklama

Reklama

Podobne Artykuły

Poniżej znajduje się lista podobnych artykułów:

Manipulacje grafiką za pomocą eZ components

eZ components zaprojektowano po to, by ułatwić budowanie aplikacji za pomocą PHP 5.1. Dla przykładu, ułatwia on życie developerom, na co dzień zajmującym się manipulowaniem grafiką na potrzeby www. Dzięki eZc analizować można informacje zawarte w EXIF, skalować grafikę, czy dodawać do niej efekty wizualne. Przykłady podane w tym artykule oparte zostały na eZc w wersji release candidate 1 (rc1).

Przykładowy kod źródłowy można pobrać stąd.

Kilka słów o eZ components

Komponenty do obsługi obrazów, którymi się teraz zajmiemy, są ujednoliconym interfejsem obsługującym funkcje manipulujące grafiką, ale dostępne spoza PHP. W chwili obecnej z eZc współpracują dwie biblioteki umożliwiające prostą edycję grafiki za pomocą zewnętrznych aplikacji takich jak ImageMagick (są to jednak binaria zewnętrzne, a nie ext/imagick z PECL) lub rozszerzeniu GD w powiązaniu z PHP. Kod stworzony przy pomocy eZc współpracował będzie podobnie z obiema bibliotekami, dlatego możemy dowolnie modyfikować aplikacje obsługujące grafikę nie dokonując jednocześnie żadnych zmian w samym kodzie naszej aplikacji. Jeśli obie biblioteki są dostępne jednocześnie, komponenty wybiorą tę bardziej osiągalną.

Środowisko pracy

Zakładamy tutaj, że posiadasz już środowisko skonfigurowane do pracy z eZc. Jeśli do tej pory tego nie uczyniłeś, proponujemy lekturę artykułu wprowadzającego do eZc. Zauważ przy tym, że do poprawnego działania eZc wymaga PHP w wersji 5.1.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System