Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Jobeet - Poznaj Symfony w 24 dni.

Nie każdemu jednak udało się go już poznać lub przekonać się, że skorzystanie z niego może być przydatne. Jak więc można sobie to ułatwić?

Z pomocą przychodzi Jobeet - właśnie rozpoczęty 24 dniowy kurs, pokazujący, jak można wykorzystać możliwości frameworka Symfony do realizacji dużego projektu internetowego.

Jak to działa?

1 grudnia 2008, krótko po opublikowaniu Symfony w wersji 1.2, rozpoczęty został kurs, który krok po kroku ma nauczyć nas, jak można projektować i tworzyć aplikacje internetowe.

Projekt ten, pod nazwą Jobeet, w ciągu 24 lekcji, dostarczanych przez 24 kolejne dni, z których każda ma zająć góra 60 minut, ma za zadanie nauczyć tworzenia prawdziwej aplikacji internetowej, począwszy od założeń projektowych poprzez jej oprogramowanie, na testach i optymalizacji kończąc.

Równocześnie mamy możliwość poznawania kolejnych możliwości tego frameworka, w dziedzinie tworzenia bazy danych, przygotowywania formularzy, udostępniania serwisów na zewnątrz i wszystkiego tego, czego wymaga utworzenie dużego projektu społecznościowego, którym finalnie ma być Jobeet.

Jak to się sprawdza?

Poprzedni kurs tego typu - askeet - spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, czego wynikiem był spory wysyp stron internetowych opartych na tym szkielecie.

Czy tak samo będzie z Jobeet? Zobaczymy - zanosi się jednak bardzo ciekawie. Mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem, mimo że kurs dopiero się zaczął i mogłem skorzystać dopiero z 2 pierwszych lekcji, w których nie napisaliśmy jeszcze ani linijki kodu.

A mimo to, dzięki bardzo lekkiemu i przyjemnemu stylowi przekazywania informacji, a zarazem dużemu profesjonalizmowi twórców kursu - już teraz mam wrażenie, że mogę się jeszcze dużo nauczyć na temat projektowania serwisów internetowych.

A Wy co sądzicie o takiej formie nauki?

Przydatne linki

ps. I jeszcze dobra wiadomość dla osób słabiej znających angielski. Już teraz przygotowywane są tłumaczenia tego kursu na inne języki. Są więc szanse, że za jakiś czas pojawi się on również po polsku!

Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System