Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Aktualizacjom nie ma końca

Wiele się zmieniło od czasu gdy zorpoczęliśmy prace konserwacyjne na serwerze php.pl. Światło dzienne ujrzały między innymi: serwer Apache, phpMyAdmin czy eZ Publish. Postaram się to wszystko streścić.

Wraz z przeprowadzaniem prac konserwacyjnych na serwerze aktualizacji został poddany eZ Publish. Jego nowa wersja - 3.7 - jest kompatybilna z PHP 4.4. Poza dostosowaniem pakietu do funkcjonowania w nowej wersji PHP nie dodano żadnych dodatkowych możliwości. Warto też zauważyć, że eZ 3.7 nie jest kompatybilny z PHP starszym niż 4.4. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie producenta.

W czasie aktualizacji wydana została również nowsza wersja serwera Apache2 - 2.0.55. Wersja rozwojowa - 2.1 jest już określana mianem beta. Jej pełna nazwa to 2.1.8-beta. Więcej na stronach fundacji Apache.

Wydano nową wersję skryptu do zarządzania bazami danych MySQL - phpMyAdmin. Nowa wersja oznaczona jest numerem 2.6.4-pl2. W porównaniu do wersji 2.6.4 usunięte zostały błędy walidacji parametru convcharset oraz zmiennej $_redirect. Infrormacje na temat zmian można znaleść w sekcji bezpieczeństwa. Nowa wersja skryptu jest do pobrania z serwerów SourceForge.net na których utrzymywany jest cały projekt.

Zmienie uległ także projekt MySQL. Najnowsza wersja tego serwera baz danych określana numerem 5.0 weszła w stadium RC - Release Candidate, czyli potocznie mówiąc "kandydatka do wydania". Na stronie dev.mysql.com pojawia się coraz więcej informacji na temat możliwości wykorzystania nowego silnika bazy danych w swoich projektach jak i na temat możliwości nowego serwera.

Na zakończenie dodam jeszcze, że pakiet biurowy OpenOffice 2 został wydany jako stabilny. Pobrać go można z wielu mirrorów na całym świecie.

Tą informacją kończymy dzisiejsze wydanie "Aktualizatora" ;-)

Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System