Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aby odnaleźć interesujące Cię informacje wpisz poniżej szukane frazy:
Logowanie

Logowanie

Zaloguj się aby zobaczyć swój profil:

Nowości w Google

Google udostępniło nowe usługi: Co-op, Trends, Notebook oraz gadżety - które pomogą w wyszukiwaniu interesujących nas informacji, ich organizacji oraz zwiększą funkcjonalność samej wyszukiwarki.

Pierwszą z nowości jest usługa Google Co-op (obecnie w wersji beta), dzięki której możliwe jest dodanie do wyników wyszukiwania linków polecanych przez tematyczne strony partnerskie usługi (np. poświęcone restauracjom lub filmom). W tej chwili wśród partnerów znajdują się takie serwisy jak Digg, People magazine, Wine Spectator, Gap Minder i Fandango.

Google Co-op pozwoli też użytkownikom na oznaczanie stron WWW i dzielenie się z innymi użytkownikami swoimi znaleziskami. Przypomina to nieco tzw. "social bookmarking".

Kolejna nowość to Google Trends. Usługa ta pozwala śledzić zainteresowanie użytkowników sieci danym tematem. Po wpisaniu zapytania dowiemy się gdzie i kiedy występowało wzmożone zainteresowanie nim. Z Google Trends dowiedziałem się na przykład, że szczególne zainteresowanie komunikatorem Skype miało miejsce, gdy wszedł on w układy z eBay.

W przyszłym tygodniu ma się pojawić Google Notebook - notatnik online, który może posłużyć do wklejania wyników wyszukiwania i linków. Taki notatnik będzie o tyle lepszy od tradycyjnego, że będziemy mieli do niego dostęp wszędzie tam, gdzie jest internet.

Udostępniona została także wersja 4 Beta programu Google Desktop służącego do przeszukiwania zasobów komputera. Wprowadzono do niej tzw. Google gadgets. Te "gadżety" to nic innego jak widgety, czyli małe okienka wyświetlane na pulpicie, które udostępnią użytkownikowi odpowiednie informacje (np. notowania giełdowe) bez konieczności otwierania przeglądarki.

Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System