Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
O autorze

O autorze

Dawid (DeyV) Polak

Aktywny użytkownik PHP.pl od roku 2003, w latach 2005 - 2007 jako członek zarządu. Aktualnie na spoczynku, jako przyjaciel PHP.pl, ciągle jednak mocno zainteresowany rozwojem PHP w Polsce.

W czasie przebywania w zarządzie odpowiedzialny był za koordynację działań, wdrażanie projektów i rozwiązania komercyjne. Jego "dzieckiem" jest projekt www.phpedia.pl, nad którego rozwojem czuwa w wolnych chwilach do tej pory.

Zawodowo - współwłaściciel spółki www.mentax.pl - wdrażającej różnorakie projekty pisane w oparciu o platformę PHP.

Reklama

Reklama

Podobne Artykuły

Poniżej znajduje się lista podobnych artykułów:
Brak powiązanych artykułów

Praca dla informatyków

Szukasz pracy? Chciałbyś zacząć pracę w renomowanej firmie programistycznej? A może masz trochę wolnego czasu, i zastanawiasz się, czy nie wypróbować swoich sił i nie poszukać jakiegoś zlecenia?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na któreś z powyższych pytań - dobrze trafiłeś. Obserwacje pokazują bowiem, że dla praca ciągle czeka na informatyków, a Ty w każdej chwili możesz spróbować ją zdobyć.

Jednak sama świadomość tego, że praca jest dostępna, nikomu raczej nie wystarczy. Potrzeba umożliwić ludziom odnalezienie odpowiednich ofert pracy, a pracodawcom - szybkie i wygodne dotarcie do odpowiednich ludzi.

Aby to ułatwić - zespół php.pl od dłuższego czasu opiekuje się specjalnym działem forum, zwanym Giełda ofert, dającego wszystkim dostęp do przeglądania i tworzenia różnorakich ofert.

Co można tu znaleźć? Przede wszystkim regularnie pojawiają się tu zlecenia dla programistów i webmasterów wykorzystujących technologie LAMP ze szczególnym naciskiem na PHP. Cały czas jednak pojawiają się również oferty dla grafików, ludzi pracujących z Flash'em, administratorów serwerów oraz specjalistów od baz danych.

Gdzie można pracować?

Dawniej większość zleceń pracy dotyczących PHP mówiły o pracy zdalnej. Teraz sytuacja ta się zmienia, co można zauważyć pierwszym spojrzeniem na listę ofert. Wyraźnie widać, że wiele ofert ma w tytule nie tylko informacje o poszukiwanych umiejętnościach, ale również informacje o miejscu wykonywania pracy.

Jeśli jednak wolałbyś pracować u siebie, lub szukasz zleceń dla swojej firmy - przyjrzyj się dokładniej ofertom oznaczonym wyrażeniem "zdalna" lub "zlecenie".

Co ciekawe - coraz częściej pojawiają się również zlecenia pochodzące od pracodawców z innych państw, które pokazują że dobrych programistów potrzeba na całym świecie. Oczywiście - współpraca z pracodawcą zagranicznym wymusza bardzo dobrą znajomość języka obcego, jednak wynikiem zaangażowania jest zazwyczaj znacznie wyższe wynagrodzenie.

Jak zlecać?

Dostęp do przeglądania ofert pracy mają wszyscy. Wprowadzanie nowych ofert jest jednak zastrzeżone tylko dla zarejestrowanych użytkowników forum.php.pl. Zlecenia muszą również spełniać dokładnie określone wymagania.

Zasady te sprecyzowane są w tematach przyklejonych na każdym z subfor, dlatego zachęcam do zapoznania się z nimi przed dodaniem nowej oferty. Nie zastosowanie się do tej zasady grozi usunięciem lub zablokowaniem oferty. Co jest jednak najważniejsze?

Nieco swobodniejsze zasady panują na subforum Poszukuję, pozwalającym na składanie ofert barterowych, na poszukiwanie osób do współpracy - również przy projektach niekomercyjnych, oraz, oczywiście - zgłaszania się osób, które aktualnie szukają pracy. Zachęcam więc ewentualnych zleceniodawców lub pracodawców do przeglądania również forum Poszukuję.

Po drugie - wszystkie oferty muszą mieć dokładne dane kontaktowe. Firmy przygotowujące ofertę są zobowiązane do podania również pełnej nazwy firmy. Jeśli chcesz by Twoja oferta potraktowana była poważnie, a twoja firma ma wykupione komercyjne konto pocztowe - zachęcam do korzystania z tych adresów. Wiadomo - oferty podpisane adresem typu wazniak123@wp.pl ;) nie są zazwyczaj traktowane zbyt poważnie...

Twoja oferta powinna być nie tylko dokładna i czytelna, ale określać również możliwe miejsce wykonywania pracy, oraz rodzaj wynagrodzenia.

Staraj się również, by Twoja oferta była napisana poprawna polszczyzną, unikaj literówek i błędów ortograficznych. W ten sposób niskim kosztem, już od początku, pracujesz na zaufanie czytelnika do siebie, a co za tym idzie - zwiększasz skuteczność swojej oferty.

Niestety - nie mamy możliwości weryfikowania pojawiających się ofert. Tym ważniejsze jest to, by każdy, kto chce skorzystać z tego działu stosował się do podanych zasad, starając się, by mógł on nadal się rozwijać. Dzięki temu możemy zapewnić, że każda z znajdujących się ofert spełnia przynajmniej merytoryczne wymagania stawiane pojawiającym się wpisom.

Mam nadzieję, że dzięki tym staraniom, jeszcze niejednej osobie uda się znaleźć dobrą pracę lub zdolnego pracownika.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2024 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System