Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!
Kategorie

Kategorie

Kategoria wyżej
O autorze

O autorze

Paweł (Ludvik) Ledwoń
Reklama

Reklama

Podobne Artykuły

Poniżej znajduje się lista podobnych artykułów:
Brak powiązanych artykułów

cURL cz. 3: Zaawansowane funkcje

To już ostatnia część z serii artykułów poświęconych rozszerzeniu cURL. W pierwszych dwóch zapoznaliśmy się z podstawami interfejsu easy oraz wykorzystaniem protokołów HTTP i FTP. Tym razem poszerzymy naszą wiedzę o wywołania funkcji zwrotnych, znajomość interfejsu multi i korzyści wynikające z korzystania z niego. Żeby nie umrzeć z nudów, stworzymy całkiem przydatny skrypt - prosty czytnik RSS.

Dla kogo jest ten artykuł?

Artykuł jest przeznaczony dla osób zaznajomionych z biblioteką cURL w PHP, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o podstawowych interfejsach libcurl. Zanim przystąpisz do lektury, przeczytaj pierwsze dwie części, aby mieć pewną wiedzę o rozszerzeniu.

Co w artykule?

W trzeciej części zajmujemy się dwiema ważnymi rzeczami: funkcjami zwrotnymi oraz interfejsem multi. Nauczymy się korzystać z obsługi wielu połączeń wykorzystujących gniazdka nieblokujące. Za przykład posłuży nam czytnik RSS, który napiszemy od podstaw z wykorzystaniem Client URL Library.

Przy przetwarzaniu kanałów wykorzystamy rozszerzenie SimpleXML, które oferuje prosty interfejs oraz przy tym stosowną wydajność. Warto wiedzieć, jak obsługiwać wspomnianą bibliotekę, ale celem artykułu jest nauka obsługi cURL, więc fragment interpretacji plików XML można po prostu skopiować.

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2022 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System