Witaj, Gościu O nas | Kontakt | Mapa
Wortal Forum PHPEdia.pl Planeta Kubek IRC Przetestuj się!

Phiend: Wprowadzenie

Cechy charakterystyczne Phiend'a

4.1. Sesje

Phiend może obsługiwać sesje automatycznie i śledzić kroki użytkowników. Podobnie jak wszystko inne, wsparcie sesji daje się w znacznym stopniu konfigurować i z łatwością możesz umieszczać zmienne w sesji użytkownika oraz wyszukiwać je, kiedy wracają.

4.2. Obsługa błędów i komunikatów

Phiend używa dostosowanych do potrzeb użytkownika standardowych procedur obsługujących błędy, które pozwalają ci wyzwolić własne błędy i komunikaty. Możesz sam sprecyzować, jak Phiend powinien zareagować na błędy różnej ważności.

4.3. Logowanie

Phiend pozwala Ci rejestrować błędy i inne komunikaty używając PEAR Log. Rejestrowanie jest zintegrowane z obsługą błędów, tak więc możesz określić, jakie komunikaty powinny być zarejestrowane. Zapis będzie również zawierać nazwę pliku, dokładny numer wiersza, skąd wiadomość została uruchomiona - coś, co normalnie nie jest możliwe.

4.4. Uwierzytelnienie użytkownika

Phiend potrafi uwierzytelnić użytkownika bez konieczności pisania przez ciebie choćby jednej linijki kodu. Pozwala ci określić, co jest potrzebne, aby uzyskać dostęp do każdej akcji oraz co powinno się robić, jeśli uwierzytelnienie nie zostaje spełnione.

Phiend nie określa natomiast, w jaki sposób informacje użytkownika (takie jak np. hasła), powinny być zapamiętywane. Zamiast tego korzysta ze sterowników, aby uzyskać dostęp do tych zasobów. Możesz użyć jednego z dostarczonych sterowników najbardziej powszechnych metod dostępu, lub napisać własny, który najlepiej będzie odpowiadał twoim potrzebom.

4.5. Bezpieczeństwo

Phiend zmusza cię do zastosowania takiej struktury katalogu, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i w największym możliwym stopniu zapobiega dostępowi do twoich plików osób niepożądanych Jest wiele opcji związanych z bezpieczeństwem, takich jak kontrola nagłówka HTTP-Referer lub adres IP

Informacje na podobny temat:
Wasze opinie
Wszystkie opinie użytkowników: (0)
Mentax.pl    NQ.pl- serwery z dodatkiem świętego spokoju...   
O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Copyright (c) 2003-2022 php.pl    Wszystkie prawa zastrzeżone    Powered by eZ publish Content Management System eZ publish Content Management System